KK Promet uległ zespołowi z Kielc

Wałbrzyszanie przegrali po dogrywce

Niestety walczący o awans do II ligi zawodnicy Klubu Koszykarskiego Promet Wałbrzych przegrali 70:73 (10:18, 17:13, 20:13, 12:15, dogr. 11:14) z AZS-em Politechniki Świętokrzyskiej Kielce. Był to ich drugi mecz podczas półfinałowego turnieju w Częstochowie. W pierwszym pokonali gospodarzy. Tym razem zabrakło jednak wałbrzyszanom szczęścia i chyba trochę siły. Po przegranej 10:18 pierwszej kwarcie, w drugiej i trzeciej odrobili straty i przed ostatnią odsłoną wygrywali 47:44. W czwartej ćwiartce znowu minimalnie lepszy był zespół z Kielc, który doprowadził do remisu 59:59. Później akademicy rozstrzygnęli na swoją korzyść dogrywkę. Przed wałbrzyszanami jeszcze ostatni mecz turnieju. W niedzielę, 1 kwietnia zmierzą się z Pogonią Ruda Ślaska. Jeśli chcą awansować do turnieju finałowego, powinni wygrać.

KK Promet: Iwański 19, Karwik 11, Kołodziej 11, Abramowicz 10, Borzemski 7, Olszewski 6, Myślak 4, Ratajczak 2.