KK Promet zaczął od porażki

Walczący o II ligę, wałbrzyszanie ulegli 71:80 WSTK Wschowa

Drużyna Klubu Koszykarskiego Promet Wałbrzych przegrała pierwszy mecz turnieju finałowego o awans do II ligi. W Tychach, gdzie odbywają się zawody, wałbrzyszanie przegrali 71:80 (14:24, 18:15, 17:27, 22:14) z WSTK Wschowa. Pojedynek był początkowo wyrównany, ale od stanu 14:14 w ósmej minucie, zespół ze Wschowy „odjechał”, osiągnął przewagę i po pierwszej kwarcie prowadził 24:14. Później spotkanie wyglądało tak, że Wschowa uciekała, a wałbrzyszanie gonili. Niestety nie zdołali nawet przez moment doprowadzić do remisu. Może gdyby w składzie KK Promet był leczący kontuzję, bardzo dobry strzelec, Jakub Kołodziej, a na ławce trenerskiej, Ewę Smaglińską wspomagał Mieczysław Młynarski, wynik byłby inny. Ne ma jednak co gdybać. Teraz KK Promet czeka w sobotę, 21 kwietnia o godz. 15 .30 mecz z AZS-em Politechniki Częstochowskiej. Jeśli wałbrzyszanie myślą o awansie, muszą ten pojedynek wygrać.

KK Promet: Łabiak 19, Borzemski 11, Myślak 10, Olszewski 10, Karwik 5, Iwański 5, Ratajczak 4, Tarasewicz 4, Abramowicz 3.