Kobus najlepszy w Biegu Skalnika

W Rybnicy Leśnej wystartowało około 170 osób

Mirosław Kobus, zawodnik AZS-u AWF-u Katowice wygrał XII Bieg Skalnika. Zawody organizowane przez Mieroszowskie Centrum Kultury, rozgrywane były tradycyjnie w okolicach schroniska „Andrzejówka”, w Rybnicy Leśnej. Narciarze pokonywali trasy, na których 29 stycznia rozgrywany będzie XXXIII Bieg Gwarków. Pomimo silnego wiatru i padającego śniegu, udało się je dobrze przygotować. – Nasz skuter śnieżny, już od dwóch tygodni przecierał te trasy – mówił Andrzej Laszkiewicz, burmistrz Mieroszowa. Na starcie XII Biegu Skalnika stanęło blisko 170 osób, w tym ponad 100 małych narciarzy, biorących udział w biegach dla dzieci. Dorośli, rywalizujący w kategorii OPEN, pokonywali dystans 10 kilometrów. – Uważam, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Przygotowali trasy naprawdę bardzo dobrze – mówił Kazimierz Urbaniak, były znakomity biathlonista, reprezentant Polski. – Od dziesięciu lat nie uprawiam już wyczynowo sportu, ale staram się być aktywnym, żeby utrzymywać przyzwoitą formę – dodawał. Brał udział w Biegu Skalnika już kolejny raz i stwierdził, że zainteresowanie bieganiem na nartach w naszym kraju wyraźnie rośnie. Jest przekonany, że to zasługa znakomitej i bardzo popularnej, Justyny Kowalczyk. W XII Biegu Skalnika, za Mirosławem Kobusem uplasował się Mariusz Wtorek z UKN – u Melafir Czarny Bór, a trzeci był Marek Kinol z BKL Machor. Najlepsza z pań, Agata Michalik, z Melafiru Czarny Bór zajęła 13 miejsce.