Kolej powróciła do Zagórza Śląskiego (ZDJĘCIA)

Dariusz Gdesz
Dariusz Gdesz
Przez Zagórze Śląskie biegnie odbudowywana linia kolejowa nr 285 łącząca Wrocław z Jedliną Zdrój. Dzięki tej inwestycji malownicza miejscowość wzbogaciła się o nowoczesny dworzec kolejowy. Niebawem zostaną ukończone prace remontowe na całej długości linii 285.

Dzięki odbudowie linii nr 285 Jedlina-Zdrój i sąsiednie miejscowości po wielu latach przerwy odzyskają połączenie kolejowe z Wrocławiem. Ułatwi to dojazd kuracjuszom do uzdrowiska, turystom do atrakcji, np. zamku Grodno, Jeziora Bystrzyckiego, czy pałacu Jedlinka, a mieszkańcom na uczelnie lub do pracy w stolicy Dolnego Śląska. Ruch pociągów pasażerskich pomiędzy Świdnicą i Jedliną-Zdrój został zawieszony w 1989 roku, a w 1997 roku całkowicie wstrzymano ruch pociągów na tej trasie.

Kolej powróciła do Zagórza Śląskiego (ZDJĘCIA)

Jednotorowa linia ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju ma charakter górski. Na odcinku 22 km wznosi się o ponad 200 m. Są liczne zakręty i jazda wiaduktami. Odbudowa linii obejmuje nie tylko tory i odtworzenie systemu odwodnienia. Dużym wyzwaniem będzie przygotowanie ponad 110 obiektów inżynieryjnych, w tym 5 znacznych wiaduktów o długości 50-150 m. W ramach prac przewidziano budowę nowych urządzeń sterowania ruchem pociągów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pierwsza od 4 lat wizyta prezydenta Francji w USA

Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie