Koszykarze Górnika rozczarowali w ostatnim meczu w roku!

Występ koszykarzy w Tychach mógł rozczarować kibiców Górnika
Występ koszykarzy w Tychach mógł rozczarować kibiców Górnika Paweł Gołębiowski
Koszykarzom I-ligowego Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych zupełnie nie udał się ostatni mecz w 2022 roku. Podopieczni trenera Marcina Radomskiego przegrali w niedzielę, 18 grudnia, na wyjeździe 68:88 z GKS-em Tychy.

Górnik grał już w pełnym składzie

Tak wysoka porażka wałbrzyszan jest pewnym zaskoczeniem. Co prawda GKS to silny zespół z czołówki tabeli, ale Górnik też do niej aspiruje. Do tego goście zagrali już w pełnym składzie, czyli z Piotrem Niedźwiedzkim, który w kilku ostatnich pojedynkach pauzował z powodu kontuzji, oraz z nowymi w drużynie, wartościowymi graczami – Amerykaninem Arinze Chindomem i Michałem Sitnikiem.

Następny mecz Górnika już w 2023 roku

Co z tego, już pierwsza kwarta zapowiadała problemy. Wałbrzyszanie zdobyli w niej zaledwie 11 punktów. Na szczęście dla przyjezdnych gospodarze też nie grzeszyli skutecznością i skończyło się na 13:11 dla GKS-u. W połowie spotkania Górnik przegrywał tylko 32:35, a po trzeciej kwarcie 53:56. Wszystko było jeszcze możliwe. W ostatniej odsłonie wydarzyła się jednak mała „katastrofa”. GKS rozbił naszych 32:15.
Zawodnicy Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych będą mieli okazję na rehabilitację już w 2023 roku. Wtedy bowiem rozegrają następne ligowe mecze. 4 stycznia w Wałbrzychu zmierzą się z SKS-em Starogard Gdański i 8 stycznia, także na swoim boisku, zagrają z Decką Pelplin.

GKS Tychy - Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 88:68

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Kordalski 18, Chidom 14, Niedźwiedzki 13, Walski 10, Stopierzyński 8, Sitnik 3, Kruszczyński 2, Durski 0, Majewski 0