Koszykarze Górnika Trans.eu pokonali u siebie 74:67 WKK Wrocław i pozostaja liderem tabeli

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych nie zwalniają tempa. W ostatniej kolejce pokonali na swoim boisku 74:67 WKK Wrocław i są liderami grupy D w II lidze

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych nie zwalniają tempa. W ostatniej kolejce pokonali na swoim boisku 74:67 WKK Wrocław i są liderami grupy D w II lidze. Jest też bardzo prawdopodobne, że dzięki temu zwycięstwu zakończą fazę zasadniczą sezonu na pierwszym miejscu w tabeli. W tej części rozgrywek pozostały im bowiem do rozegrania jeszcze tylko trzy mecze i będą to starcia z drużynami z końcówki ligowej stawki. Wygraną z WKK nie przyszła podopiecznym trenera Marcina Radomskiego łatwo. Po pierwszej kwarcie zespoły remisowały 13:13. Z mizerną skutecznością szybciej poradzili sobie goście i to oni wygrali drugą cześć spotkania 21:15. Na trzecią kwartę wałbrzyszanie wychodzili zatem przegrywając 28:34. Na szczęście w przerwie Górnik Trans.eu jakby przeszedł metamorfozę. Szybko odrobił stratę i wyszedł na prowadzenie. Przed ostatnią częścią spotkania wygrywał 55:47 i nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – WKK Wrocław 74:67 (13:13, 15:21, 27:13, 19:20)
Górnik Trans.eu: Glapiński 16, Krzywdziński 15, Spała 11, Kruszczyński 10, Durski 10, Ratajczak 9, Jeziorowski 3, Szymański 0.