Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud wygrali w Katowicach z Mickiewiczem Romusem

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych w trzecim meczu fazy finałowej sezonu II ligi pokonali na wyjeździe 67:63 KKS Mickiewicz Romus Katowice,

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych w trzecim meczu fazy finałowej sezonu II ligi pokonali na wyjeździe 67:63 KKS Mickiewicz Romus Katowice, Wałbrzyszanie pojechali do Katowic bez dwóch, ważnych graczy. Zabrakło kontuzjowanego Piotra Niedźwiedzkiego, świetnego środkowego, który potrafi sam rozstrzygnąć losy pojedynku, i Daniela Iwańskiego, niezłego podkoszowego gracza, którego zatrzymały powody osobiste.
Pomimo osłabienia wałbrzyszanie w pierwszej kwarcie zaskoczyli rywali i po 10. minutach prowadzili 21:4. W drugiej części spotkania akademicy „ocknęli się” i zaczęli odrabiać straty. W efekcie w trzeciej kwarcie zbliżyli się do Górnika nawet na dystans dwóch punktów, ale zawodnicy Arkadiusza Chlebdy zawsze potrafili w odpowiednim momencie odpowiedzieć trafieniami i „dowieźli” prowadzenie do końca meczu.
Teraz w sobotę, 7 marca koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazud Wałbrzych wezmą udział w meczu na szczycie grupy F II ligi. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy, którzy są wiceliderem tabeli, zmierzą się zatem w sobotę o godz. 18, na wyjeździe z przewodzą stawce drużyną KS AZS AWF Katowice.

KKS Mickiewicz Romus Katowice – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 63:67 (4:21, 19:11, 18:14, 22:21)
Górnik: Niesobski 14, Józefowicz 11, Stochmiałek 10, Suchodolski 9, Rzeszowski 8, Glapiński 5, Ratajczak 5, Adranowicz 4, Myślak 1, Borzemski 0.