Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud wygrali w Lubinie 71:54 i awansowali do finału Pucharu Polski

Dariusz Gdesz
Koszykarze II-ligowego Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali na wyjeździe 71:54 III-ligowe SMK Lubin i awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski PZKosz.

Koszykarze II-ligowego Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali na wyjeździe 71:54 III-ligowe SMK Lubin i awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski PZKosz. Zwycięstwo nie przyszło jednak wałbrzyszanom łatwo. Co prawda ekipa trenera Arkadiusza Chlebdy w połowie spotkania prowadziła 34:27, ale w trzeciej kwarcie „goniący wynik” gospodarze odrobili część strat i przed czwartą kwartą było już tylko 42:39 dla wałbrzyszan. Górnik Trans.eu TWS Mazbud zmobilizował się jednak w ostatniej odsłonie i pokonał rywali różnicą 17 punktów. Teraz wałbrzyszanie zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach 27 – 28 grudnia. Oprócz Górnika zagrają w nim: Jamalex Polonia 1912 Leszno, ACK UTH Rosa Radom oraz SKK Siedlce.

SMK Lubin - Górnik Trans.eu TWS-Mazbud Wałbrzych 54:71 (13:18, 14:6, 12:8, 15:26)
Górnik Trans.eu TWS Mazbud: Niedźwiedzki 31, Suchodolski 12, Glapiński 10, Niesobski 7, Iwański 5, Rzeszowski 2, Ratajczak 2, Józefowicz 2, Myślak 0, Borzemski 0, Krzymiński 0.