Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych po emocjonującym meczu z dogrywką pokonali u siebie 67:58 Rawię Rawag Rawicz.

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych po bardzo emocjonującym meczu pokonali u siebie 67:58 Rawię Rawag Rawicz. Dzięki zwycięstwu nad trzecią w tabeli Rawią, wałbrzyszanie umocnili się na pozycji wicelidera grupy D, II ligi (prowadzi Polonia Leszno). Mecz w hali Aqua Zdroju zaczął się od prowadzenia gospodarzy. Ekipa trenera Arkadiusza Chlebdy kontrolowała wydarzenia na boisku i wydawało się, że łatwo zrewanżuje się za porażkę z początku sezonu, kiedy przegrała w Rawiczu 71:78. Górnik Trans.eu wygrał pierwsza kwartę 18:4, drugą 15:9 i przed zmianą stron boiska prowadził 33:23.
Od trzeciej części spotkania goście zaczęli jednak odrabiać straty i tuż przed końcem meczu wyszli na prowadzenie. Na szczęście wałbrzyszanie mają w swoich szeregach Rafała Glapińskiego, który na 5 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry wykorzystał dwa rzuty wolne i doprowadzając do remisu 54:54. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebna była zatem dogrywka. Tę Górnik Trans.eu wygrał 13:4, a Glapiński zdobył w niej 7 punktów.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - RKKS Rawia Rawag Rawicz 67:58 (18:14, 15:9, 9:10, 12:21, d: 13:4)

Górnik Trans.eu: Glapiński 19 (10 asyst, 10 zbiórek), Niesobski 17, Wróbel 8, Piros 11, Obarek 5, Bochenkiewicz 3, Ratajczak 2, Rzeszowski 2, Krzymiński 0, Jeziorowski 0, Kołaczyński 0, Ciuruś 0,