Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali lidera!

Paweł Gołębiowski (zdjęcia z meczu Górnik - Sokół w Wałbrzychu)

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali lidera tabeli I ligi! Wałbrzyszanie wygrali na wyjeździe 74:68 z drużyną Rawlplug Sokół Łańcut. To fantastyczny wynik. Sokół jest bardzo mocnym zespołem, z którym Górnik Trans.eu w pierwszej rundzie sezonu przegrał u siebie 62:82.
Ekipa trenera Marcina Radomskiego jednak już w środę, 23 stycznia zasygnalizowała świetną dyspozycję i pokonała u siebie 82:51, zajmujący wyższe miejsce w stawce WKK Wrocław.
Teraz wałbrzyszanie w Łańcucie po pierwszej kwarcie prowadzili już 19:9. To był cios zadany liderowi, po którym ten już się nie pozbierał.
Rawlplug Sokół co prawda drugą kwartę wygrał 24:17, ale gości to nie zdeprymowało. Górnik Trans.eu w trzeciej cześci meczu odzyskał inicjatywę, i nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa.

Rawplug Sokół Łańcut - Górnik Trans.eu Wałbrzych 68:74 (9:19, 24:17, 19:23, 16:15)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 19, Małecki 17, Wróbel 10, , Glapiński 8, Der 8, Kruszczyński 7, Krzywdziński 4, Durski 1, Ratajczak 0, Spała 0.