Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 83:67 Muszkieterów Nowa Sól

Paweł Gołębiowski (zdjecie ilustracyjne)
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali wyraźnie kolejny mecz w II lidze. Po ubiegłotygodniowym wysokim zwycięstwie u siebie 85:65 nad zespołem KS Kosz Pleszew tym razem pokonali na wyjeździe 83:67 Muszkieterów Nowa Sól

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali wyraźnie kolejny mecz w II lidze. Po ubiegłotygodniowym wysokim zwycięstwie 85:65 nad zespołem KS Kosz Pleszew tym razem ekipę trenera Marcina Radomskiego czekał trudniejszy, wyjazdowy pojedynek z Muszkieterami Nowa Sól. Wałbrzyszanie podeszli jednak do spotkania w Nowej Soli bardzo poważnie i odnieśli zwycięstwo 83:67, czyli podobnych rozmiarów.
Wygrana jest okazała, chociaż trzeba przyznać, że gospodarze cały czas gonili prowadzących wałbrzyszan i momentami wynik był bliski remisu. Pierwszą kwartę Górnik Trans.eu wygrał 21:15. W drugiej części spotkania Muszkieterowie zmobilizowali się i nie pozwolili zespołowi trenera Radomskiego powiększyć przewagi. Drużyny na trzecią kwartę wychodziły przy prowadzeniu gości 36:30. W niej, początkowo Górnik Trena.eu powiększył przewagę, ale później był moment, że różnica wynosiła tylko jeden punkt (48:47). Ostatecznie jednak przed ostatnią odsłoną wałbrzyszanie prowadzili 56:48. W samej końcówce spotkania jeszcze dobili rywali.

Muszkieterowie Nowa Sól – Górnik Trans.eu Wałbrzych 67:83 (15:21, 15:15, 18:20, 19:27)

Górnik Trans.eu: Krzywdziński 21, Glapiński 13, Kruszczyński 13, Durski 12, Wróbel 12, Ratajczak 10, Kaczuga 2, Tyszka 0.