Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali u siebie 84:63 MKS Otmuchów

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali u siebie 84:63 MKS Otmuchów. Wałbrzyszanie, którzy są liderem swojej grupy II ligi odnieśli szóste zwycięstwo w szóstej kolejce rozgrywek. W zupełnie innej sytuacji jest drużyna z Otmuchowa. MKS nie wygrał jeszcze w tym sezonie meczu i zamyka tabelę. Spotkanie w hali Aqua Zdroju zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami kibiców z Wałbrzycha. Pierwsze minuty wyglądały tak, jakby MKS grał z zespołem z ekstraklasy. Górnik Trans.eu dominował i szybko objął prowadzenie 10:3. Później jednak gospodarze stanęli. W efekcie drużyna z Otmuchowa wygrała pierwszą kwartę 22:20 i nabrała wiary, że może sprawić niespodziankę. Niespodzianki jednak nie było. Drużyna trenera Arkadiusza Chlebdy w drugiej i trzeciej kwarcie wypracowała sobie wyraźną przewagę, a w ostatniej odsłonie bez trudu ją utrzymała.
Teraz przed koszykarzami Górnika Trans.eu pojedynek derbowy we Wrocławiu. Zagrają tam ze Śląskiem w sobotę, 29 października o godz. 18.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - MKS Otmuchów 84:63 (20:22, 23:13, 24:11, 17:17)

Górnik: Kozak 20, Niedźwiedzki 17, Ratajczak 11, Niesobski 8, Glapiński 6, Wróbel 5, Piros 5, Bochenkiewicz 5, Durski 4, Rzeszowski 3, Adamek 0, Jeziorowski 0.