Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali we własnej hali 84:76 RKKS Rawię Rawag Rawicz

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali we własnej hali 84:76 RKKS Rawię Rawag Rawicz. Wałbrzyszanie w pierwszym w sezonie starciu tych drużyn, zwyciężyli w Rawiczu 72:60, a teraz długo męczyli się i po pierwszej kwarcie przegrywali 17:18. Nie pomagała bardzo dobra gra naszego środkowego - Piotra Niedźwiedzkiego, i w drugiej części spotkania przewaga gości jeszcze urosła. Na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Rawii Rawag 39:36. Na szczęście trener Arkadiusz Chlebda musiał w szatni „ustawić” swój zespól, bo koszykarze z Wałbrzycha zaczęli trzecią część spotkania bardzo dobrze i już po trzech minutach prowadzili 46:39. W tej kwarcie bardzo dobrze spisywał się zwłaszcza Rafał Glapiński, nasz doświadczony rozgrywający. W efekcie Górnik Trans.eu po 30. minutach prowadził 60:52. Goście próbowali jeszcze odrobić stratę, ale gospodarze im na to nie pozwolili. Teraz w sobotę, 21 stycznia o godzinie 20, Górnik Trans.eu będzie podejmował WKS Śląsk Wrocław.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – RKKS Rawia Rawag Rawicz 84-76 (17:18, 19:21, 24:13, 24:24)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 32, Glapiński 14, Krówczyński 13, Niesobski 12, Bochenkiewicz 6, Durski 3, Wróbel 2, Ratajczak 2, Rzeszowski 0, Kozak 0.

RKKS Rawia Rawag: Maciołek 24, Wielechowski 16, Nowicki 11, Jankowiak 10, Kuta 8, Kołakowski 3, Maciejewski 2, Samuła 2, Staśkowiak 0.