Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali u siebie 75:76 derbowy pojedynek z Sudetami Jelenia Góra

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali u siebie 75:76 derbowy pojedynek z Sudetami Jelenia Góra. Dla wałbrzyskich kibiców była to przykra niespodzianka. Górnik Trans.eu w bieżącym sezonie II ligi pokonał już Sudety na ich terenie 72:63. Teraz nie dał rady, ale derby były zaciętym i emocjonującym widowiskiem. Rozstrzygnęły się dopiero po dogrywce.

Górnik Trans.eu, który jest wiceliderem tabeli przegrał niespodziewanie pierwszą kwartę z zajmującymi trzecie miejsce w stawce Sudetami aż 15:24. To był cios. Wałbrzyszanie nie mogli zwłaszcza znaleźć sposobu na dobrze i skutecznie grających Pawła Minciela i Łukasza Niesobskiego. Sytuację próbowali ratować: Rafał Glapiński i Piotr Niedźwiedzki. W drugiej kwarcie Górnik Trans.eu odrobił część strat i przed zmianą stron Sudety prowadziły już tylko 37:34. Kiedy w trzeciej części pojedynku Rafał Glapiński zdobył dwa punkty, dołożył jeszcze jeden z rzutu wolnego i doprowadził w ten sposób do remisu 37:37, wydawało się, że gospodarze przejmą już inicjatywę i zaczną „odjeżdżać” rywalom.

Tak się jednak nie stało. Zespół z Jeleniej Góry błyskawicznie odpowiedział i po chwili po trafieniu Aleksandra Raczka za trzy punkty było już 48:39 dla gości. Ostatecznie Górnik Trans.eu w trzeciej kwarcie odrobił jeden punkt i ostatnia odsłona zaczynała się przy stanie 55:53 dla Sudetów. W czwartej kwarcie trwała zacięta walka, a po dwóch trafieniach Glapińskiego z rzutów wolnych, w końcówce, zakończyła się ona wynikiem 66:66. Zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka. Wałbrzyszanie zaczęli ją nieźle, prowadzili już 73:69 i 75:72, ale świetnie dysponowany Łukasz Niesobski trafił wtedy z wolnych, a na 2 sekundy przed końcową syreną wykończył jeszcze kontratak i porażka wałbrzyszan stała się faktem.

Następny mecz Górnik Trans.eu Wałbrzych rozegra już w środę, 15 lutego. Koszykarzy Górnika Trans.eu Wałbrzych czeka wtedy zaległy, wyjazdowy, mecz z MKS-em Otmuchów. MKS jest jedną z najsłabszych drużyn w grupie D, II ligi. Wałbrzyszanie w bieżącym sezonie pokonali już ten zespół u siebie 84:63. Teraz jednak przyjdzie im grać na wyjeździe, a do tego są świeżo po przegranym pojedynku derbowym. Trudno powiedzieć czy i jak odbije się ta porażka na postawie wałbrzyszan w Otmuchowie.

Górnik Trans.eu – KS Sudety Jelenia Góra 75:76 (15:24, 19:13, 19:18, 13:11, d.9 :10)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 23, Glapiński 19, Kozak 11, Wróbel 6, Niesobski 6, Rzeszowski 4, Krówczyński 3, Durski 3, Bochenkiewicz 0, Ratajczak 0.

KS Sudety: Niesobski 28, Minciel 22, Raczek 9, Ostrowski 6, Wilusz 6, Zuber 5, Serbakowski 0, Wasilewski 0.