Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w drugim meczu ćwierćfinału play-off II ligi ulegli 73:77 Żubrom Białystok

Paweł Gołębiowski (zdjęcia z meczu Górnik Trans.eu - Żubry w Wałbrzychu)
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w drugim meczu ćwierćfinału play-off II ligi ulegli na wyjeździe 73:77 Żubrom Białystok

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w drugim meczu ćwierćfinału play-off II ligi ulegli na wyjeździe 73:77 Żubrom Białystok. W pierwszym starciu tych drużyn, w Wałbrzychu, górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 66:62. Ponieważ rywalizacja o awans do półfinału toczy się do dwóch zwycięstw, to decydujący pojedynek odbędzie się 2 maja o godz. 19 w Wałbrzychu.
Górnik Trans.eu był blisko rozstrzygnięcia sprawy awansu już w Białymstoku. Wałbrzyszanie po dwóch kwartach prowadzili 38:31 jednak w trzeciej części spotkania gospodarze zagrali bardzo skutecznie, trafili kilka razy z dystansu, i wyszli na prowadzenie (po III kwarcie było 61:55 dla Żubrów). Wałbrzyszanie nie zdołali już odwrócić losów pojedynku.

Żubry Białystok - Górnik Trans.eu Wałbrzych 77:73 (15:20, 16:18, 30:17, 16:18)

Górnik Trans.eu: Kruszczyński 15, Wróbel 14, Krzywdziński 14, Spała 12, Durski 10, Glapiński 6, Ratajczak 2, Jeziorowski 0.