Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali derby z PGE Turowem Zgorzelec! Zdjęcia

W 22 kolejce Suzuki I Ligi koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali 70:68 PGE Turów Zgorzelec. Zwycięstwo może cieszyć kibiców ekipy z Wałbrzycha, ale chyba nie spodziewali się, że ich ulubieńcy będą tak męczyli się z drużyną ze Zgorzelca. Górnik Trans.eu to przecież ścisła czołówka tabeli, a Turów zamyka stawkę.
I początek spotkania zapowiadał, że gospodarze rozbiją rywali. W 8. minucie pierwszej kwarty, po celnym rzucie za trzy punkty Bartłomieja Ratajczaka, wałbrzyszanie prowadzili 21:8. Wtedy jednak coś jakby w Górniku Trans.eu zacięło się. Pierwszą kwartę zakończył jeszcze prowadzeniem 23:16. W drugiej części spotkania Turów w pewnym momencie jednak nawet dogonił gospodarzy i ci po 20 minutach wygrywali już tylko 35:32.
Trzecia kwarta należała już do ekipy ze Zgorzelca, podopieczni trenera Wojciecha Szawarskiego wygrali ją 23:12 i na ostatnie 10 minut wychodzili prowadząc 55:47.
Górnik Trans.eu w czwartej kwarcie oczywiście nie złożył broni, walczył, i w 8 minucie tej części gry, po serii celnych rzutów wolnych, Hubertów - Pabiana i Kruszczyńskiego oraz Piotra Niedźwiedzkiego, ze stanu 61:63 wyszedł na prowadzenie 65:63.
Końcówka spotkania była nerwowa, ale ostatecznie komplet punktów na własnym parkiecie zgarnęli wałbrzyszanie.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - PGE Turów Zgorzelec 70:68

Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 19, Niedźwiedzki 16, Ratajczak 13, Pabian 8, Dymała 7, Kruszczyński 6, Durski 1, Cechniak 0.