Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzycha w ostatnim meczu pokonali u siebie 75:55 WKK Wrocław

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzycha nie zwalniają tempa. W ostatnim meczu pokonali u siebie wysoko, bo aż 75:55, drużynę WKK Wrocław. Zespół trenera Arkadiusza Chlebdy ma obecnie jedno zaległe spotkanie, ale i tak jest wiceliderem tabeli.
Wałbrzyszanie nie mieli właściwie najmniejszych problemów z pokonaniem w Hali Wałbrzyskich Mistrzów gości z Wrocławia. Trener Chlebda dawał sporo pograć rezerwowym, a przewaga Górnika Trans.eu nad WKK i tak systematycznie rosła. Koszykarze z Wałbrzycha pierwszą kwartę wygrali 14:8. W drugiej części spotkania rywale wałbrzyszan zaczęli radzić sobie nieco lepiej. Walka zrobiła się bardziej wyrównana, ale w końcówce kwarty gospodarze przeprowadzili kilka udanych akcji i pokazali, że mają spotkanie pod kontrolą. W efekcie na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Górnika Trans.eu 37:24. W drugiej połowie spotkania wałbrzyszanie starali się głównie utrzymywać bezpieczną, około 20-punktową przewagę. Teraz wałbrzyszan czeka w sobotę, 11 lutego derbowy pojedynek z Sudetami Jelenia Góra. Sudety są na trzecim miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce zespół z Jeleniej Góry pokonał na wyjeździe 80:77 KKS Energę Drogbruk Kalisz. W bieżącym sezonie nasi koszykarze pokonali już Sudety w Jeleniej Górze 72:63.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – WKK Wrocław 75:55 (14:8, 23:16, 22:17, 16:14)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 20, Wróbel 18, Niesobski 15, Glapiński 5, Kozak 4, Rzeszowski 4, Ratajczak 4, Bochenkiewicz 3, Durski 2, Krówczyński 0, Jeziorowski 0, Podejko 0.