Koszykarze Górnika Trans.eu wzięli w Lesznie rewanż!

Paweł Gołębiowski (zdjęcia z meczu Górnik Trans.eu - Jamalex Polonia 1912 w Wałbrzychu)

Rewelacyjnie spisali się koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych. Nasz I-ligowiec wygrał w Lesznie 88:76 z tamtejszym Jamalexem Polonią 1912. Wałbrzyszanie w pierwszym w sezonie starciu tych drużyn przegrali u siebie 62:78.
Teraz po pierwszej kwarcie prowadzili 28:14, ale w drugiej części spotkania gospodarze odrobili znaczną część strat. W efekcie drużyny na drugą połowę wychodziły przy prowadzeniu Górnika Trans.eu zaledwie 42:39. Jednak koszykarze trenera Marcina Radomskiego trzecią kwartę wygrali 30:12 i zbudowali bardzo dużą przewagę (72:51). Jamalex Polonia 1912 już nie zdołał odwrócić losów pojedynku. Po tym zwycięstwie, na dwie kolejki przez zakończeniem fazy zasadniczej sezonu, szanse wałbrzyszan na zakwalifikowanie się do play-off znacznie wzrosły.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Górnik Trans.eu Wałbrzych 76:88 (14:28, 25:14, 12:30, 25:16)

Górnik Trans.eu: Małecki 24, Niedźwiedzki 18, Spała 13, Ratajczak 12, Wróbel, Durski 4, Der 2, Glapiński 2, Kruszczyński 2, Krzywdziński 2.