Koszykarze Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych nie dali rady rezerwom Śląska Wrocław!

Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Niestety nie udał się koszykarzom I-ligowego Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych wyjazdowy pojedynek w stolicy Dolnego Śląska.

Niestety nie udał się koszykarzom I-ligowego Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych wyjazdowy pojedynek w stolicy Dolnego Śląska. Podopieczni trenera Marcina Radomskiego przegrali w niedzielę, 9 października, w trzeciej kolejce sezonu 58:75 z WKS-em Śląskiem II Wrocław. Wysoka porażka trochę zaskakuje, bo w poprzednich pojedynkach wałbrzyszanie spisywali się świetnie i pokonali na wyjeździe 89:68 Deckę Pelplin oraz u siebie 92:68 Miasto Szkła Krosno.

Śląsk II Wrocław zaczął niedzielny mecz od mocnego uderzenia i szybko objął prowadzenie 10:3. Wałbrzyszanie jednak zmobilizowali się, odrabiali straty i robili to na tyle skutecznie, że pierwszą kwartę zakończyli prowadzeniem 17:14. Koszykarze rezerw mistrza Polski nie zniechęcili się jednak takim obrotem sprawy. W drugiej części spotkania, od pierwszego gwizdka zaatakowali ponownie i tym razem goście nie znaleźli już odpowiedzi. Górnik Trans.eu Zamek Książ przegrał tę część spotkania 5:24, i zespoły na długą przerwę schodziły przy przewadze Śląska II 38:22.
W kolejnych odsłonach gra była już wyrównana, ale w efekcie wałbrzyszanie pierwszy raz w sezonie schodzili z parkietu pokonani.

WKS Śląsk II Wrocław – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 75:58 (14:17, 24:5, 15:17, 22:19)

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Niedźwiedzki 16, Stopierzyński 10, Kordalski 9, Walski 9 (1x3), Durski 3, Marek 3, Ratajczak 3 (1x3), Sobkowiak 3 (1x3), Majewski 2, Kabała 0.