Paweł Gołębiowski; WIDEO: Dariusz Gdesz
od 16 lat
Koszykarze Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych po dwóch meczach w półfinale play-off Suzuki I Ligi prowadzą z SKS-em Starogard Gdański 2:0. Po zwycięstwie w sobotę, 29 kwietnia w hali Aqua Zdroju 88:69, dzień później, także na swoim boisku, pokonali rywali 92:77.

Drużyna ze Starogardu Gdańskiego starała się nawiązać walkę, sprawić niespodziankę, ale wydaje się, że potencjał Górnika Trans.eu Zamek Książ jest po prostu większy. Widoczne to jest zwłaszcza w walce pod tablicami. Wałbrzyszanie zatem z kwarty na kwartę powiększali przewagę. Nie wygrali tylko ostatniej odsłony, ale przed tą częścią spotkania prowadzili już 76:58 i losy spotkania były praktycznie przesądzone.
Teraz te zespoły zagrają 6 i ewentualnie (bo gra się do trzech zwycięstw) 7 maja w Starogardzie Gdańskim. Zapowiada się twarda i zacięta walka. Jeśli po czterech spotkaniach byłby remis 2:2 to decydujące starcie zaplanowano 10 maja w Wałbrzychu.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych - SKS Starogard Gdański 92:77 (22:21, 26:20, 28:17, 16:19)

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych: Niedźwiedzki 17, Sitnik 17, Majewski 15, Chidom 14, Kordalski 13, Durski 10, Walski 6, Kabała 0, Ratajczak 0, Sobkowiak 0, Stopierzyński 0.