Koszykarze Górnika Trans.eu pokonali na swoim boisku 75:51 KS Stal Ostrów Wielkopolski.

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w ostatnim meczu pierwszej rundy sezonu II ligi pokonali na swoim boisku 75:51 KS Stal Ostrów Wielkopolski.

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w ostatnim meczu pierwszej rundy sezonu II ligi pokonali na swoim boisku 75:51 KS Stal Ostrów Wielkopolski. Wysoka wygrana wicelidera z Wałbrzycha nad trzecim zespołem w stawce nie jest raczej zaskoczeniem dla kibiców drużyny trenera Arkadiusza Chlebdy. Górnik Trans.eu w bieżącym sezonie spisuje się bowiem świetnie i wygrywał już znacznie wyżej. Wałbrzyszanie przegrali dotąd tylko jedno spotkanie – minimalnie, we Wrocławiu ze Śląskiem. Inni rywale przeważnie zbierają od nich cięgi.
Mecz ze Stalą zaczął się trochę niespodziewanie. Stało się to za sprawą bardzo doświadczonego środkowego Wojciecha Żurawskiego. Trafił szybko dwa razy do kosza i goście wygrywali 4:0. Wałbrzyszanie mieli długo problemy z odrobieniem straty. Dopiero na trochę ponad 3 minuty przed końcem pierwszej kwarty Michał Kozak trafił za 3 punkty i zrobiło się 11:9 dla Górnika Trans.eu, ale i tak pierwszą część spotkania wygrała Stal 16:15. W drugiej kwarcie wałbrzyszanie jednak złamali Stal. Wygrali tę odsłonę 20:11 i na długą przerwę schodzili prowadząc 35:27. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego nie zdołała już odrobić straty, a w ostatniej kwarcie została dosłownie rozbita 26:12. Teraz przed zespołem trenera Chlebdy łatwiejszy pojedynek. Górnik Trans.eu w pierwszej serii pojedynków rewanżowych zagra bowiem w sobotę, 10 grudnia o godzinie 18.30, u siebie z drużyną Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. W pierwszym meczu bieżącego sezonu wałbrzyszanie pokonali tego rywala na wyjeździe 97:67.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Stal Ostrów Wielkopolski 75:51 (15:16, 20:11, 14:12, 26:12)
Górnik Trans.eu: Kozak 20, Niedźwiedzki 16, Wróbel 12, Niesobski 12, Ratajczak 11, Bochenkiewicz 2, Rzeszowski 2, Durski 0, Podejko 0.