Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych przegrali na wyjeździe 61:67 z drużyną WKK ProBiotics Wrocław. W meczu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie dogrywki, a wałbrzyszanie zdobyli w nich w sumie...4 punkty.

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych przegrali na wyjeździe 61:67 z drużyną WKK ProBiotics Wrocław. Nie mogło być jednak inaczej, bo nasi koszykarze mieli olbrzymie problemy z trafianiem do kosza. Zaledwie 61 punktów zdobytych przeciwko niezbyt mocnemu rywalowi i to w meczu z dwiema dogrywkami chwały nie przynosi. Wałbrzyszanie grali jednak słabo, a remis w normalnym czasie gry zawdzięczają Rafałowi Glapińskiemu, który trafił z dystansu tuż przed końcową syreną. W dogrywkach goście nie mieli już jednak tyle szczęścia. W obydwu, czyli w ciągu 10. minut zdobyli w sumie 4 punkty. Pierwszą dogrywkę zremisowali bowiem 2:2, a drugą przegrali 2:8.
Do kompromitującej porażki doszło dzień po 27 rocznicy zdobycia przez Górnika drugiego i ostatniego Mistrzostwa Polski. Tamten Górnik był wtedy lepszy w finałowej rozgrywce od Gwardii Wrocław.
Przeciwnikiem koszykarzy Górnika Trane.eu TWS Mazbud Wałbrzych będzie teraz Alba Chorzów, najsłabszy zespół grupy F fazy finałowej II ligi. Wałbrzyszanie zagrają z zespołem z Górnego Śląska na wyjeździe, w sobotę, 28 marca o godz. 18.30. Teoretycznie ekipa trenera Arkadiusza Chlebdy powinna ten mecz zdecydowanie wygrać. Jest jednym z najsilniejszych zespołów II ligi, a Albę pokonała niedawno u siebie bez problemu 98:81. Zespół z Chorzowa zresztą przeważnie przegrywa. W ostatniej kolejce uległ we własnej hali 61:66 drużynie Biofarm Basket Suchy Las. To co zrobili jednak ostatnio wałbrzyszanie we Wrocławiu musi niepokoić ich kibiców i sprawiać, że mogą obawiać się o wynik konfrontacji z Albą.

WKK ProBiotics Wrocław – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 67:61 (17:14, 12:13, 15:12, 13:18, dog. 2:2, 8:2)
Górnik Trams.eu TWS Mazbud: Niesobski 16, Glapiński 11, Niedźwiedzki 10, Iwański 7, Józefowicz 7, Stochmiałek 4, Rzeszowski 4, Suchodolski 2, Ratajczak 0, Adranowicz 0, Krzymiński 0.