Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazud zaczęli play-off od zwycięstwa, Doral Zetkama Nysa przegrał

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazud Wałbrzych zaczęli drugą fazę sezonu od zwycięstwa w hali Aqua-Zdroju 72:56 nad drużyną WKK BroBiotics Wrocław. Doral Zetkama Nysa Kłodzko przegrał w Bytomiu z Polonią 72:75

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazud Wałbrzych zaczęli drugą fazę sezonu od zwycięstwa w hali Aqua-Zdroju 72:56 nad drużyną WKK BroBiotics Wrocław. W tej fazie pięć najlepszych drużyn z grupy D, w której grały zespoły z naszego terenu - Doral Zetkama Nysa Kłodzko i Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych - tworzy grupę F z pięcioma najlepszymi ekipami z grupy C. Walczą z nimi o awans, bo najlepszy zespół grupy F zostanie I-ligowcem, a druga drużyna stoczy barażowe pojedynki z drugim zespołem grupy E (gra w niej po pięć drużyn z grup A i B). Nasi koszykarze grają teraz tylko po dwa razy z czołówką grupy C, bo zachowano wyniki z pierwszej części sezonu. Okazuje się, że rywalizacja powinna być ciekawa i zacięta. Wałbrzyszanie, którzy byli wiceliderem grupy D wygrali co prawda z drużyną z Wrocławia, ale zespół który z trudem zakwalifikował się do tego etapu rozgrywek, stawił im zacięty opór. Górnik Trans.eu TWS Mazbud wygrał pierwszą kwartę 19:13, ale w drugiej lepsi byli goście i przed zmiana stron „zrobiło się” już tylko 37:34 dla zespołu trenera Arkadiusza Chlebdy. Wałbrzyszanie jednak w trzeciej odsłonie powiększyli przewagę, a w czwartej kwarcie „dobili” rywali.
Zwycięsko nie udało się zacząć drugiego etapu rozgrywek liderowi grupy D - Doralowi Zetkamie Nysie Kłodzko. Zespół z Kłodzka przegrał na wyjeździe 72:75 z KK Polonią Bytom, trzecim zespołem grupy C. Doral Zetkama Nysa zaczął ten mecz słabo. Grał nerwowo i gospodarze objęli łatwo prowadzenie 8:0 i 11:2. Wtedy jednak „rozstrzelał” się Maciej Lepczyński, który sam doprowadził do remisu 11:11. Co prawda Polonia i tak pierwszą kwartę wygrała 21:11, ale w drugiej już zdecydowanie lepsi byli podopieczni trenera Marcina Radomskiego. W efekcie Doral Zetkama Nysa w połowie spotkania przegrywał już tylko 33:34. Po wygraniu przez gości trzeciej odsłony 21:20 drużyny zaczynały ostatnie 10. minut remisując 54:54. Zacięta walka trwała do ostatnich sekund. Na 1:20 min przed końcem meczu po celnych rzutach wolnych Lepczyńskiego zespół z Kłodzka wyszedł na prowadzenie 72:70. Po 15 sekundach gospodarze trafili jednak za trzy punkty. Polonia wygrywała 73:72 i goście faulowali taktycznie. Niestety Jurczyński z Bytomia wykorzystał dwa rzuty wolne, a Lepczyńskiemu nie udało się już trafić za trzy punkty. W innych pojedynkach grupy F: Biofarm Basket Suchy Las pokonał 86:65 Albę Chorzów, KS AZS AWF Katowice wygrał 91:75 z MKS-em Drogbrukiem Kalisz, a KKS Mickiewicz Romus Katowice 69:56 z Muszkieterami Nowa Sól.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – WKK ProBiotics Wrocław 72:56 (19:13, 18:21, 15:10, 20:12)

Górnik Trans.eu TWS Mazud: Niesobski 17, Glapiński 14, Stochmiałek 10, Niedźwiedzki 9, Krzymiński 7, Suchodolski 6, Ratajczak 4, Iwański 3, Adranowicz 2, Kołaczyński 0.

KK Polonia Bytom - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 75 :72 (21:11, 13:22, 20:21, 21:18)

Doral Zetkama Nysa: Lepczyński 31, Kowalski 10, Wojciechowski 10, Bartkowiak 8,Kucia 5, Płatek 4, Lipiński 4.

W następnej kolejce, 21 lutego zagrają: Alba Chorzów - Górnik Wałbrzych, Doral Zetkama Nysa - WKK Wrocław