Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Górnik Trans.eu Wałbrzych dogonił wrocławian w ostatniej kwarcie, ale nie udało się

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali na wyjeździe z FutureNet Śląskiem Wrocław 78:91. Mecz derbowy w I lidze koszykarzy był bardzo dramatyczny.
Po pierwszej kwarcie ekipa z Wrocławia wygrywała tylko 23:21. W drugiej części spotkania uwidoczniła się przewaga gospodarzy. Było trochę nerwowo i sporo fauli. Lepiej z tego wyszła ekipa FutureNet Śląsk, która tę odsłonę wygrała 25:14. Było 48:35 dla wrocławian, ale zespół z Wałbrzycha w trzeciej kwarcie rzucił się do odrabiania strat. Wałbrzyszanie zagrali rewelacyjnie i przed ostatnią częścią gry przegrywali tylko 60:63. Na początku ostatniej odsłony doprowadzili do remisu 66:66 i 68:68, ale później FutureNet Śląsk odjechał i Górnik Trans.eu nie odrobił już straty.