Paweł Gołębiowski; Zdjęcia: Dariusz Gdesz

Starcie z drużyną o nazwie Sklep Polski MKK Gniezno w II rundzie play-off II ligi nie będzie dla koszykarzy Górnika Trans.eu Wałbrzych spacerkiem. Nasz zespół wygrał u siebie pierwszy mecz tej batalii zaledwie 72:70.
Wielu kibiców Górnika wychodząc po tym spotkaniu z Hali Wałbrzyskich Mistrzów, nie miało wątpliwości, jak szczęśliwą okolicznością jest fakt, że ewentualne trzecie i zarazem decydujące spotkanie zespoły rozegrają w Wałbrzychu.
Gra się bowiem do dwóch zwycięstw. Teraz Górnik Trans.eu i Sklep Polski MKK zmierzą się w Gnieźnie 14 kwietnia. Jeśli rywalizacja nie będzie wtedy rozstrzygnięta, to decydujące spotkanie zaplanowano na 18 kwietnia w Wałbrzychu.

W pierwszym meczu starcia z ekipą z Gniezna okazało się, że nie przypadkiem w I rundzie play-off wyeliminowała ona solidny MKS Sokół Międzychód. Sklep Polski MKK najpierw przegrał w Międzychodzie 61:79, ale później zwyciężył u siebie 106:74 i był lepszy w decydującym pojedynku na boisku Sokoła 67:63.
W Wałbrzychu spotkanie układało się „falami”. Górnik Trans.eu wygrał pierwszą kwartę 17:13 i wydawało się, że w kolejnych częściach spotkania może powiększać przewagę. W drugiej kwarcie lepsi byli jednak goście, którzy te 10. minut wygrali 27:21 i na długą przerwę schodzili prowadząc 40:38. Wałbrzyszanie jednak nie przestraszyli się przyjezdnych i po zmianie stron boiska ruszyli do natarcia. Efekt był taki, że po trzech kwartach Górnik Trans.eu znowu prowadził i to 59:46. Goście jednak w czwartej odsłonie pojedynku wrócili do gry. Odrobili większość strat, a kiedy na niecałe dwie minuty przed końcem pojedynku przegrywali już tylko 68:69, zrobiło się nerwowo. Na szczęście wałbrzyszanie nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Sklep Polski MKK Gniezno 72:70 (17:13, 21:27, 21:6, 13:24)

Górnik Trans.eu: Kruszczyński 19, Glapiński 14, Ratajczak 11, Spała 8, Krzywdziński 8, Durski 7, Wróbel 5, Makarczuk 0, Jeziorowski 0, Kaczuga 0, Kłyż 0.
Sklep Polski MKK: Dobrzycki 20, Budnikowski 12, Andrzejewski 11, Szydłowski 11, Rau 6, Golasiński 5, Leśniczak 2, Katwasiński 2, Sobkowiak 1, Tyborowski 0, Pawełczyk 0.