Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych jednak bez awansu!

Łukasz Capar/Polskapress/Zdjęcia z pierwszego meczu w Słupsku

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali w Słupsku z zespołem Grupa Sierleccy-Czarni 59:83. Był to piąty mecz wielkiego finału Suzuki I Ligi, spotkanie decydujące o triumfie w całym sezonie i o tym kto będzie mógł w przyszłym sezonie występować w Energa Basket Lidze.
Rywalizacja toczyła się bowiem do trzech zwycięstw, a po wcześniejszych czterech meczach był remis 2:2.

Górnik Trans.eu najpierw w dwumeczu w Słupsku wygrał 79:67 i został rozbity 44:105. Później w Wałbrzychu ekipa trenera Łukasza Grudniewskiego wygrała trzeci finałowy pojedynek 77:74. Wystarczyło wtedy zwyciężyć we własnej hali jeszcze raz. To jednak nie udało się. Wałbrzyszanie przegrali 52:76 i rywalizacja powróciła do Słupska.

Kibice Górnika Trans.eu z pewnością liczyli na to, że w piątym meczu ich ulubieńcom uda się powtórzyć wynik z pierwszego starcia finału. Jednak to Grupa Sierleccy-Czarni była faworytem. Zespół ze Słupska był najlepszy w fazie zasadniczej sezonu (Górnik zajął drugie miejsce) i miał atut własnego boiska, a co chyba najważniejsze – w poprzednich czterech meczach sprawiał jednak trochę lepsze wrażenie. Zawodnicy Czarnych między innymi od drugiego meczu umiejętnie zagęszczali strefę podkoszową czym neutralizowali poczynania wysokich graczy Górnika, a do tego w ważnych momentach lepiej trafiali z dystansu.
Górnik Trans.eu ambitnie walczył. W piątym starciu, w III kwarcie prowadził nawet 47:40, ale na 1,25 minuty przed końcem tej odsłony gospodarze wyszli na prowadzenie 53:50. Wałbrzyszanie zaczęli mieć spore problemy z trafianiem do kosza, mnożyły się straty. W efekcie na 7,21 minuty przed końcem spotkania Grupa Sierleccy-Czarni prowadzili już 67:51. Właściwie było po meczu.

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - Górnik Trans.eu Wałbrzych 83-59 (22-17, 13-22, 22-11, 26-9)

Górnik Trans.eu: Zywert 11, Ochońko 11, Cechniak 9, Jakóbczyk 7, Koperski 6, Malesa 6, Bojanowski 5, Wróbel 4, Durski 0, Makarczuk 0, Ratajczak 0.