Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu

Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Po tym jak rozbili u siebie WKK Wrocław i pokonali na wyjeździe Rawlplug Sokół Łańcut, w sobotę, 2 lutego, wygrali gładko we własnej hali 82:63 z Polfarmexem Kutno.
Był to mecz bez historii. Wałbrzyszanie, którzy są ostatnio wyraźnie na fali, od samego początku dyktowali w tym pojedynku warunki. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 22:15, a w połowie meczu było już 40:26. Po trzeciej kwarcie Górnik Trans.eu wygrywał 61:35.
Polfarmex Kutno, który kilka dni wcześniej (w środę, 30 stycznia) wygrał u siebie 80:66 zaległy mecz z AZS-em AGH Kraków, chyba szybko zdał sobie sprawę, że w Wałbrzychu zwycięstwa nie odniesie. Goście próbowali walczyć, ale na Górnika Trans.eu w obecnej dyspozycji, byli po prostu za słabi. Porażka różnicą 19 punktów nie powinna ich martwić bo mogło zakończyć się znacznie gorzej.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Polfarmex Kutno 82:63 (22:15, 18:11, 21:9, 21:28)

Górnik Trans.eu: Kruszczyński 14, Krzywdziński 14, Niedźwiedzki 12, Durski 11, Małecki 10, Glapiński 6, Wróbel 5, Spała 4, Der 2, Makarczuk 2, Kłyż 2, Ratajczak 0.

W pozostałych meczach kolejki:

SKK Siedlce - GKS Tychy 89:71, AZSAGH Kraków - Elektrobud - Investment ZB Pruszków 64:75, Biofarm Basket Poznań - Pawlplug Sokół Łańcyut 84:78, Pogoń Prudnik - Enea Astoria Bydgoszcz 103:89, STK Czarni Słupsk - Jamalex Polonia 1912 Leszno 88:67, Energa Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław 79:68, FutureNet Śląsk Wrocław - KS Księżak Syntex Łowicz 123:88.