Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali 82:77 SMS PZKosz Władysławowo

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w pierwszym meczu II rundy fazy play-off drugiej ligi pokonali u siebie 82:77 SMS PZKosz Władysławowo.

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali pierwszy mecz II rundy fazy play-off drugiej ligi. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy pokonali w Hali Wałbrzyskich Mistrzów 82:77 SMS PZKosz Władysławowo.
Mecz wałbrzyszan z młodymi koszykarzami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego był bardzo zacięty. Gospodarze początkowo prowadzili m.in. 15:6 i 22:17, a w pierwszej kwarcie bardzo dobrze spisywał się Bartłomiej Ratajczak, który w tej części spotkania zdobył 11 punktów. Ostatecznie jednak po pierwszych 10. minutach Górnik Trans.eu prowadził tylko 22:20.
W drugiej kwarcie wałbrzyszanie trochę powiększyli przewagę i przed zmianą stron boiska wygrywali 45:38. Trzecia część spotkania należała jednak do drużyny z Władysławowa, która wygrała tę kwartę 22:17 i było już tylko 62:60 dla wałbrzyszan. Na szczęście nasi koszykarze w ostatniej odsłonie, dzięki bardzo ambitnej walce zdołali utrzymać przewagę, a nawet nieznacznie ją powiększyć.
Teraz przed nimi 1 kwietnia mecz nad morzem. Na pewno będzie bardzo ciężki, ale Górnik Trans.eu chciałby wyeliminować tego przeciwnika w walce o awans, już po dwóch pojedynkach, a zatem będzie walczył o zwycięstwo.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - SMS PZKosz Władysławowo 82:77 (22_20, 23:18, 17:22, 20:17)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 24, Niesobski 21, Ratajczak 14, Glapiński 13, Wróbel 13, Bochenkiewicz 4, Kozak 3, Krówczyński 0, Durski 0, Podejko 0, Jeziorowski 0.