Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 72:60 Rawię Rawag Rawicz

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych powoli przyzwyczajają swoich kibiców do tego, że wygrywają kolejne mecze. Po pięciu kolejkach II ligi mają na koncie komplet zwycięstw i są liderem tabeli. Co prawda wałbrzyszanie nie rozbijają już tak rywali, jak w pierwszych trzech spotkaniach sezonu, kiedy to za każdym razem wygrywali różnicą ponad 20 punktów, ale ważne jest to, że przeciwnicy bywają trudniejsi, a nasi i tak potrafią rozstrzygać pojedynki na swoją korzyść. W ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe 72:60 Rawię Rawag Rawicz.
Mecz w Rawiczu nie był dla ekipy trenera Arkadiusza Chlebdy łatwy. Górnicy zaczęli od wygrania pierwszej kwarty 15:14. W drugiej odsłonie ambitnie walczący gospodarze wyszli jednak na prowadzenie i utrzymali je do długiej przerwy. Na trzecią kwartę drużyny wychodziły na parkiet przy wyniku 34:31 dla Rawii Rawag. Wałbrzyszanom nie było łatwo między innymi dlatego, że ich świetny środkowy, Piotr Niedźwiedzki miał trochę gorszy dzień i zdobywał mniej punktów niż zwykle. Trzecia część spotkania pokazała jednak, że w Górniku Trans.eu są też inni zawodnicy, którzy mogą wziąć na siebie ciężar gry. Świetnie spisywał się doświadczony rozgrywający Rafał Glapiński, wspierał go m.in. Rafał Niesobski, dobrze walczyli pozostali i goście odjechali. Przed ostatnią kwartą wygrywali już 54:47. Co prawda zespół z Rawicza zdołał jeszcze zerwać się do walki i doprowadził nawet do remisu 59:59, ale wtedy punty zdobył Kozak, później z dystansu trafili Wróbel, Niesobski i Glapiński i było praktycznie po meczu. Teraz przed naszymi koszykarzami trudne wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Zagrają we Wrocławiu w sobotę, 29 października o godzinie 18.

Rawia Rawag Rawicz – Górnik Trans.eu Wałbrzych 60:72 (14:15, 20:16, 13:23, 13:18)
Górnik Trans.eu: Glapiński 20, Niesobski 17, Wróbel 11, Niedźwiedzki 11, Piros 6, Kozak 5, Bochenkiewicz 2, Ratajczak 0, Durski 0, Jeziorowski 0.