Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 87:65 Röben Gimbasket Wrocław

Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w swoim czternastym meczu w sezonie II ligi pokonali na wyjeździe 87:65 Röben Gimbasket Wrocław. Było to trzynaste zwycięstwo podopiecznych trenera Arkadiusza Chlebdy w trwających rozgrywkach. Przegrali dotąd tylko raz, na wyjeździe z WKS-em Śląskiem Wrocław. Ta nieznaczna porażka (64:69) powoduje, że Górnik Trans.eu jest ciągle wiceliderem tabeli. Wałbrzyszanie wygrywają bowiem wysoko kolejne mecze, ale zwycięstwa odnosi też Śląsk. Kibice Górnika Trans.eu czekają zatem na potknięcie wrocławian. Było do tego już bardzo blisko w ostatniej kolejce. Śląsk Wrocław wygrał bowiem na wyjeździe z drużyną RKKS Rawia Rawag Rawicz tylko 79:77. Po trzech kwartach to zespół z Rawicza prowadził 62:56, ale ostatnią część spotkania wrocławianie wygrali 23:15.
Trzeba przyznać, że trochę niespodziewanie zaczął się też pojedynek Górnika Trans.eu z Röben Gimbasketem Wrocław. Młody zespół gospodarzy w połowie pierwszej kwarty prowadził już 17:9, a ostatecznie wygrał ją 23:18. Na tym jednak harce wrocławian skończyły się. Wałbrzyszanie zacieśnili obronę i poprawili skuteczność. Efekt był taki, że drugą kwartę Górnik Trans.eu wygrał 28:8. To był prawdziwy nokaut. Zespoły schodziły na długą przerwę przy prowadzeniu wałbrzyszan 46:31. Po tej przerwie Röben Gimbasket kierowany przez Roberta Kościuka, kiedyś świetnego koszykarza, a obecnie trenera, próbował jeszcze nawiązać walkę. Pierwsza kwarta już się jednak nie powtórzyła. Górnik Trans.eu trzecią część spotkania wygrał 21:15, a w ostatniej ćwiartce kontrolował przebieg wydarzeń na boisku.
Teraz przed ekipą trenera Chlebdy, krótka świąteczno – noworoczna przerwa w rozgrywkach, a w piątek, 6 stycznia czeka ich wyjazdowe starcie z zespołem KKS Energa Drogbruk Kalisz. Z tym rywalem wałbrzyszanie w bieżącym sezonie wygrali już u siebie 96:73. Zanosi się zatem na kolejne wysokie zwycięstwo naszych koszykarzy, tym bardziej, że zespół z Kalisza nie sygnalizuje wysokiej formy. W ostatnim swoim meczu przegrał we własnej hali 64:101 z WKK Wrocław.

Röben Gimbasket Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 65:87 (23:18, 8:28, 15:21, 19:20)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 24, Niesobski 19, Wróbel 13, Glapiński 9, Kozak 9, Durski 5, Bochenkiewicz 4, Ratajczak 2, Jeziorowski 2, Rzeszowski 0, Podejko 0.