Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 83:77 KS Kosz Pleszew

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 83:77 KS Kosz Pleszew. W pojedynek rozgrywany w sobotę, tuż przed świętami, zaczął się dobrze dla gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 22:17. Wpływ na taki wynik miała kontuzja Marcina Wróbla, jednego z podstawowych zawodników Górnika Trans.eu.
Wałbrzyszanie jednak szybko pozbierali się i w połowie spotkania wygrywali już 40:36. Utrzymali przewagę, a nawet trochę jej jeszcze dołożyli, do końca spotkania.
Po tym meczu Górnik Trans.eu, z 13 zwycięstwami na koncie w 15 meczach, jest liderem tabeli grupy D II ligi.
Na drugim i trzecim miejsku są, odpowiednio: Weegree AZS Politechnika Opolska i Exact Systems Śląsk II Wrocław . Te drużyny wygrały dotąd po 11 razy.

KS Kosz Pleszew – Górnik Trans.eu Wałbrzych 77:83 (22:17, 14:23, 22:23, 19:20)
Górnik Trans.eu: Krzywdziński 25, Glapiński 21, Kruszczyński 16, Ratajczak 8, Durski 7, Wróbel 4, Makarczuk 2, Jeziorowski 0.