Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pewnie zmierzają do wygrania swojej grupy (grupy D) II ligi. W ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe 70:58 drużynę Polkątów Maximusa Kątów Wrocławskich i na dwie kolejki przez zakończeniem fazy zasadniczej rozgrywek są liderami tabeli.

Wydaje się, że nie powinni mieć już większych problemów z utrzymaniem tej pozycji do fazy play-off. Podopiecznych trenera Marcina Radomskiego czekają bowiem jeszcze tylko dwa mecze ze słabymi przeciwnikami. W sobotę 3 marca o godzinie 17 zagrają u siebie z zespołem SMK Lubin, a drużyna z Lubina zamyka tabelę z zaledwie 3 zwycięstwami i 20 porażkami na koncie. Ostatnim przeciwnikiem Górnika Trans.eu w fazie zasadniczej będzie natomiast Röben Gimbasket Wrocław. Z zespołem z Wrocławia nasi koszykarze wygrali w tym sezonie u siebie 85:72. Teraz zagrają na wyjeździe 11 marca o godzinie 18. Z pewnością będą musieli się postarać, ale powinni sobie poradzić.

Poradzili też sobie w Kątach Wrocławskich, gdzie po dobrym początku i wygraniu pierwszej kwarty 18:13, w drugiej części spotkania mieli olbrzymie problemy z trafieniem do kosza i zdobyli zaledwie 6 punktów. Przy takiej skuteczności musieli tę kwartę przegrać – i ulegli 6:18.
Po zmianie stron boiska wałbrzyszanie wyszli jednak na parkiet odmienieni. Właściwie zdemolowali rywali, bo drugą połowę meczu wygrali 46:27. Spora w tym zasluga Damiana Durskiego, który rozegrał kolejne dobre spotkanie i ze zdobyczą 23 punktów był najlepszym strzelcem Górnika Trans.eu.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie - Górnik Trans.eu Wałbrzych 58:70 (13:18, 18:6, 16:24, 11:22).

Punkty dla wałbrzyszan: Durski 23, Krzywdziński 12, Wróbel 11, Glapiński 9, Spała 6, Ratajczak 5, Kruszczyński 4, Jeziorowski 0.