Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe, 79:54 Muszkieterów Nowa Sól

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe, 79:54 Muszkieterów Nowa Sól i awansowali do drugiej rundy fazy play-off II ligi

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych bez problemu awansowali do drugiej rundy fazy play-off II ligi. Podopieczni trenera Marcina Radomskiego zapewnili to sobie pokonując na wyjeździe, 79:54 Muszkieterów Nowa Sól. Rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw, a że wcześniej wałbrzyszanie rozbili tego przeciwnika na swoim terenie, to teraz mogą już czekać na lepszego z pary: Sklep Polski MKK Gniezno - Sokół Międzychód.
Mecz w Nowej Soli był właściwie bez historii. Górnik Trans.eu nawet grając, tak jak przed tygodniem, bez swojego lidera – Rafała Glapińskiego (ma lekki uraz i w klubie z Wałbrzycha nie chcieli ryzykować jego poważniejszej kontuzji), od samego początku osiągnął wyraźną przewagę. Goście wygrali pierwszą kwartę 21:11. W drugiej części spotkania Muszkieterowie co prawda zmniejszyli prowadzenie wałbrzyszan o jeden punkt, ale w kolejnych odsłonach byli już bezradni. Górnik Trans.eu wygrywając czwartą kwartę różnicą 12 punktów „dobił” przeciwnika.
Teraz nasi koszykarze będą mieli przerwę w grze do 7 kwietnia. Wtedy rozpoczną rywalizację w drugiej rundzie play-off.

Muszkieterowie Nowa Sól – Górnik Trans.eu Wałbrzych 54:79 (11:21, 19:18, 11:15, 13:25)

GórnikTrans.eu: Kruszczyński 18, Durski 16, Krzywdziński 11, Ratajczak 11, Wróbel 10, Kaczuga 6, Spała 5, Jeziorowski 2,