Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali u siebie 66:64 Exact Systems Śląsk II Wrocław

Dariusz Gdesz

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali u siebie 66:64 Exact Systems Śląsk II Wrocław. Był to mecz na szczycie w grupie D II ligi. Po nim co prawda stawce przewodzi drużyna Weegree AZS Politechnika Opolska, Górnik jest na drugim miejscu, a Śląsk na trzecim, ale cała trójka ma identyczną ilość punktów (26), a wałbrzyszanie rozegrali o jedno spotkanie mniej.
Mecz Górnika Trans.eu ze Śląskiem II był niezwykle emocjonującym widowiskiem. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 21:15 jednak później goście odrobili stratę, a na dwie i pół minuty przed końcem meczu prowadzili 64:57. Wtedy jednak za trzy punkty trafili Rafał Glapiński i Damian Durski. Później Glapiński dołożył jeszcze trafienia z rzutów wolnych i Górnik prowadził 65:64. Wynik, także z rzutu wolnego ustalił Tomasz Krzywdziński.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Exact Systems Śląsk II Wrocław 66:64 (21:15, 13:16, 12:14, 20:19)
Górnik: Glapiński 19, Krzywdziński 16, Ratajczak 11, Durski 9, Kruszczyński 6, Wróbel 5, Jeziorowski 0, Tyszka 0, Makarczuk 0.