Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali u siebie 83:60 Żubry Białystok. Był to trzeci mecz ćwierćfinału II ligi. Walka w tej fazie rozgrywek toczyła się do dwóch zwycięstw, a że wałbrzyszanie wcześniej wygrali z Żubrami we własnej hali i ulegli im w Białymstoku, to teraz zwycięstwo dało im awans do półfinału. W nim Górnik Trans.eu zmierzy się z Syntexem Księżakiem Łowicz. Pierwszy pojedynek tych drużyn już w sobotę 5 maja w Wałbrzychu.
W tej fazie rozgrywek na pewno o sukces nie będzie łatwo, ale trzeci mecz z Żubrami może dawać nadzieję na dobry wynik ekipy trenera Marcina Radomskiego. Górnik Trans.eu w pierwszej kwarcie starcia z ekipą z Białegostoku wypracował sobie niewielką przewagę (18:17), ale w drugiej i trzeciej części spotkania jeszcze zacieśnił obronę i nieźle radził sobie w ataku. Imponował zwłaszcza Marcin Wróbel, który zakończył spotkanie z dorobkiem 30 punktów. W efekcie po trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili 66:41 i właściwie stało się jasne, że mecz jest już rozstrzygnięty. W ostatniej części spotkania, kiedy Górnik Trans.eu prowadził już ponad 30 punktami, trener Radomski dał pograć rezerwowym graczom i prawdopodobnie to uchroniło Żubry od prawdziwego pogromu.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Żubry Białystok 83:60 (18:17, 26:13, 22:11, 17:19)
Górnik Trans.eu: Wróbel 30, Kruszczyński 14, Krzywdziński 12, Durski 9, Glapiński 9, Ratajczak 5, Spała 4, Makarczuk 0, Jeziorowski 0, Kłyż 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani