Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali na wyjeździe 73:88 z drużyną Röben Gimbasket Wrocław, ale i tak utrzymali pierwsze miejsce w tabeli

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali na wyjeździe 73:88 z drużyną Röben Gimbasket Wrocław. Był to ostatni mecz fazy zasadniczej sezonu II ligi. Pojedynek nie miał dla wałbrzyszan większego znaczenia, bo już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie. Trener Marcin Radomski dał zatem sporo pograć zawodnikom, którzy zazwyczaj wiele czasu spędzają na ławce rezerwowych. We Wrocławiu nie wystąpili tak ważni dla Górnika koszykarze jak Rafał Glapiński i Marcin Wróbel.
Efekt był taki, że Gimbasket po dwóch kwartach prowadził już 49:32. Wałbrzyszanie po zmianie stron próbowali odrobić stratę i w trzeciej kwarcie zbliżyli się nawet do rywali na cztery punkty, ale gospodarze zdołali utrzymać bezpieczny dystans.
Teraz za tydzień Górnik Trans.eu zaczynie we własnej hali rywalizację w play-off. Przeciwnikiem wałbrzyszan będą Muszkieterowie Nowa Sól. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Röben Gimbasket Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 88:73 (21:18, 28:14, 19:24, 20:17)
Górnik Trans.eu: Kruszczyński 19, Ratajczak 16, Krzywdziński 14, Szymański 5, Makaruczk 4, Kaczuga 4,  Jeziorowski 3, Spała 3, Durski 2.