Niestety ostatni pojedynek koszykarzy II-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych potwierdził zasadę, że derby rządzą się swoimi prawami. Świetnie spisujący się w bieżącym sezonie podopieczni trenera Marcina Radomskiego, liderujący w grupie D II ligi, przegrali w Hali Wałbrzyskich Mistrzów 77:80 z niżej notowanymi Sudetami Jelenia Góra.

O tym, że w tym meczu mogą być problemy pokazała już pierwsza kwarta. Górnik Trans.eu przegrał ją aż 13:23. Nic nie pomógł fakt, że na parkiet powrócił, po trzech spotkaniach przerwy, Rafał Glapiński. Doświadczony rozgrywający nie grał źle, ale co z tego. Wyjątkowo dobry dzień mieli tym razem między innymi Rafał Niesobski i Michał Kozak, byli zawodnicy Górnika. W efekcie w drugiej kwarcie, po trafieniu z dystansu tego pierwszego, Sudety prowadziły już 30:15.

Gospodarze próbowali odrobić stratę, jednak w połowie spotkania ekipa z Jeleniej Góry wygrywała 38:31. Dystans malał bardzo powoli między innymi dlatego, że goście przeważnie wygrywali walkę na tablicach.
Wałbrzyszanie co prawda doprowadzili do remisu 71:71 na koniec regulaminowego czasu gry, po celnym rzucie za trzy punkty Glapińskiego. W dogrywce zabrakło im jednak szczęścia i niestety argumentów.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – KS Sudety Jelenia Góra  77:80 (13:23, 18:15, 22:21, 18:12, d. 6:9)

Górnik Trans.eu:  Glapiński 24, Krzywdziński 23, Durski 8, Wróbel 7, Ratajczak 7, Kruszczyński 7, Spała 5, Kaczuga 0, Makarczuk 0.