Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych zaczęli walkę w ćwierćfinale play-off II ligi. W starciu w Hali Wałbrzyskich Mistrzów podopieczni trenera Marcina Radomskiego pokonali 66:62 Żubry Białystok.

Mecz był trudny, wyrównany i zacięty. Żadnej z drużyn nie udawało się utrzymać wyraźnej przewagi, a w końcówce wałbrzyszanie, przy ogłuszającym dopingu kibiców, skutecznie gonili wynik.

Tego, że walka z Żubrami będzie ciężka koszykarze z Wałbrzycha mogli się spodziewać. Żubry w drugiej rundzie play-off, po trzech pojedynkach wyeliminowały AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Mecz decydujący o awansie do III rundy wygrały w stolicy Górnego Śląska 81:73.

W Wałbrzychu ekipa z Białegostoku już w pierwszej kwarcie pokazała, że ma wielką ochotę odnieść tu sukces. Co prawda spotkanie zaczęło się prowadzenia Górnika Trans.eu 6:0, po celnych rzutach z dystansu Bartłomieja Ratajczaka i Marcina Wróbla, ale później goście odrobili stratę i po 10. minutach był remis 16:16.
W drugiej części spotkania wałbrzyszanie początkowo zaczęli uciekać rywalom i w połowie kwarty, po celnym wsadzie Ratajczaka wygrywali już 28:19. Odpowiedź rywali była jednak błyskawiczna i w połowie pojedynku ponownie był remis – tym razem 30:30.
Żubry poszły za ciosem i trzecią kwartę wygrały 24:19. Na ostatnie 10. minut zespoły wychodziły zatem przy prowadzeniu gości 54:49.
Drużyna z Białegostoku w ostatniej części spotkania długo utrzymywała przewagę. Jednak ambitnie walczący wałbrzyszanie na 2.53 min. przed końcem pojedynku, po celnym rzucie wolnym Ratajczaka doprowadzili do remisu 58:58. Po chwili po rzucie wolnym Rafała Glapińskiego gospodarze objęli prowadzenie. Kiedy na niecałe 20 sekund przed końcem meczu Krzysztof Spała trafił za trzy punkty i Górnik Trans.eu wygrywał 65:58, stało się jasne, że wałbrzyszanie obejmą w tej rywalizacji prowadzenie 1:0.

Teraz drużyny zmierzą się 28 kwietnia w Białymstoku. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, zatem jeśli Górnik Trans.eu przegra, to decydujący o awansie mecz odbędzie się 2 maja w Wałbrzychu.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Żubry Białystok 66:62 (16:16, 14:14, 19:24, 17:8)

Górnik Trans.eu: Spała 14, Wróbel 13, Durski 10, Krzywdziński 10, Ratajczak 7, Glapiński 6, Kruszczyński 6.