Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali z SMK Lubin 82:34

Nie było niespodzianki w meczu koszykarzy Górnika Trans.eu Wałbrzych z drużyną SMK Lubin. Wałbrzyszanie, którzy są liderami tabeli rozbili na swoim terenie zamykającego stawkę rywala aż 82:34. Przy tak ogromnej przewadze szansę pokazania się na parkiecie dostali zawodnicy, którzy zazwyczaj wiele nie grywają. Poradzili sobie.
Co prawda po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Marcina Radomskiego prowadzili tylko 14:6, ale wynikało to chyba z faktu, że trudno było im zmobilizować się przeciwko słabemu przeciwnikowi. W drugiej odsłonie Górnik Trans.eu przyspieszył, odzyskał skuteczność w ataku i nie odpuszczał w obronie i zdemolował ekipę z Lubina. W połowie pojedynku wałbrzyszanie prowadzili już 44:11. Wiadomo było, że gospodarzom nic złego nie może się przydarzyć. Górnicy w trzeciej i czwartek kwarcie powiększyli jeszcze przewagę.
Mecz z SMK był dla nich ostatnim spotkaniem fazy zasadniczej przed własnymi kibicami. W niedzielę 11 marca zmierzą się jeszcze o godz. 18 na wyjeździe z drużyną Röben Gimbasket Wrocław, a później już play-off. Wiadomo, że Górnik Trans.eu przystąpi do niego z pierwszego miejsca w tabeli, bez względu na wynik pojedynku we Wrocławiu.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – SMK Lubin 82:34 (14:6, 30:5, 24:11, 14:12)

Górnik Trans.eu: Krzywdziński 18, Wróbel 14, Glapiński 12, Makarczuk 9, Ratajczak 8, Kłyż 7, Szymański 5, Kaczuga 3, Kruszczyński 2, Durski 2, Jeziorowski 2, Spała 0.