Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzychprzegrali na wyjeździe 67:70 z Sokołem Marbo Międzychód

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzychprzegrali na wyjeździe 67:70 z Sokołem Marbo Międzychód. To druga porażka wałbrzyszan w bieżącym sezonie. Wcześniej ulegli na wyjeździe Śląskowi Wrocław, liderowi tabeli. Przegrana we Wrocławiu była powodem zajmowania przez nich drugiego miejsca w stawce. Wygrywali jednak gładko inne mecze i wydawało się, że jeśli wygrają też rewanż ze Śląskiem to zajmą jego pozycję na czele tabeli. Po porażce z Sokołem nie będzie to już możliwe. Chyba, że potknie się też Śląsk. Wygląda jednak na to, że drużyna ze stolicy Dolnego Śląska nie ma zamiaru tego robić. Pokonuje wysoko rywali. Górnikowi Trans.eu natomiast przytrafiła się wpadka. Przegrana z ekipą z Międzychodu jest bowiem z pewnością tylko potknięciem. Potencjał koszykarzy z Wałbrzycha jak na II ligę jest naprawdę bardzo duży. W drużynie są wartościowi gracze, praktycznie na każdą pozycję. Być może pokonując kolejnych rywali, nabrali już jednak takiej pewności siebie, że nie wyczuwają zagrożenia i nie reagują w odpowiednim momencie na niekorzystną sytuację na boisku (bo jak będzie potrzeba to przycisną i wygrają). Mecz z Sokołem drużyna trenera Arkadiusza Chlebdy zaczęła słabo, ale jeszcze w pierwszej kwarcie odrobiła stratę i przegrała ją tylko 22:23. Niestety w drugiej części spotkania gospodarze powiększyli przewagę i na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Sokoła 44:35. Był już najwyższy czas, żeby wałbrzyszanie wzięli się do roboty. I tak się stało. Górnik Trans.eu w trzeciej kwarcie odrobił straty i na ostatnie 10 minut nasi koszykarze wychodzili prowadząc 55:54. Później ich przewaga sięgała 5 – 6 punktów i wydawało się, że wałbrzyszanie opanowali sytuację. W ostatniej minucie meczu gospodarze jednak, dzięki kilku udanym akcjom, odzyskali prowadzenie. Górnikowi Trans.eu zabrakło czasu, żeby coś z tym zrobić.

Sokół Marbo Międzychód – Górnik Trans.eu Wałbrzych 70:67 (23:22, 21:13, 10:20, 16:12)
Górnik Trans.eu: Niesobski 23, Niedźwiedzki 13, Kozak 9, Glapiński 7,Ratajczak 5, Krówczyński 4, Wróbel 4, Bochenkiewicz 2, Rzeszowski 0.