Koszykarze Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych rewelacyjnie zaczęli sezon I ligi!

Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Koszykarze Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych rozbili na wyjeździe 89:68 Deckę Pelplin. Było to starcie w pierwszej kolejce sezonu 2022/2023 Suzuki I Ligi.

Wałbrzyszanie, którzy w ostatnich rozgrywkach walczyli w ścisłym finale zaplecza ekstraklasy przystępowali do pojedynku w Pelplinie w roli faworyta. Decka w poprzednim sezonie biła się przecież tylko o utrzymanie, a robiła to pod wodzą trenera Marcina Radomskiego. Teraz Radomski powrócił do Wałbrzycha, ma tu do dyspozycji trochę przebudowaną, ale nadal silną personalnie ekipę, i radzi sobie wspaniale.

Górnik Trans.eu Zamek Książ w pierwszym meczu sezonu grał pewnie, dojrzale i był lepszy od rywali właściwie pod każdym względem. Co ciekawe – wbrew pewnym obawom swojego szkoleniowca co do ich dyspozycji rzutowej - podopieczni Marcina Radomskiego świetnie trafiali z dystansu. Wałbrzyszanie z całym spotkaniu trafili aż 14 tzw. trójek przy skuteczności 51 proc. Sam Bartosz Majewski oddał 5 celnych rzutów z dystansu.
Dla porównania Decka miała na koncie tylko 9 trójek (27 proc.). Górnik wygrał też zbiórki 37:34 i asysty 26:8.
Mecz co prawda zaczął się od wygrania przez gospodarzy pierwszej kwarty 22:15, ale później wałbrzyszanie szybko opanowali sytuację i w połowie pojedynku prowadzili już 40:35. W połowie trzeciej kwarty Górnik Trans.eu Zamek Książ wygrywał natomiast momentami różnicą 15 – 16 punktów i widać było, że raczej tego meczu nie przegra.
Kibice koszykówki w Wałbrzychu mają zatem powód do zadowolenia. Chociaż nie wiadomo jeszcze czy Górnik jest tak mocny, czy po prostu Decka ponownie nie należy do najsilniejszych ekip I ligi. Więcej będzie wiadomo po drugiej kolejce, w której wałbrzyszanie zmierzą się we własnej hali z Miastem Szkła Krosno. Ten mecz w sobotę, 1 października, o godz. 18 w hali Aqua Zdroju.

Decka Pelplin – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 68:89 (22:15, 13:25, 20:32, 13:17)

Decka Pelplin: Janik 22 (5), Ciesielski 12 (1), Davis 10, Wyszkowski 10 (1), Dzierżak 8 (2), Kulis 2, Sączewski 2, Tyszka 2, Kopycki 0, Wojciechowski 0, Żebrok 0.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych: Niedźwiedzki 19 (1x3), Majewski 17 (5), Durski 15 (2), Walski 12 (2), Kordalski 10 (2), Sobkowiak 5 (1), Kruszczyński 3, Ratajczak 3 (1), Stopierzyński 3, Marek 2, Kabała 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani