Koszykarze Górnika Wałbrzych pokonali SKS Starogard Gdański i są coraz blizej finału I ligi!

Koszykarze Górnika Wałbrzych pokonali SKS Starogard Gdański
Koszykarze Górnika Wałbrzych pokonali SKS Starogard Gdański Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych zrobili kolejny krok w stronę awansu do ekstraklasy. Po wyeliminowaniu w ćwierćfinale play-off I ligi Polonii Warszawa, teraz udanie zaczęli rywalizację w półfinale tej fazy rozgrywek.

Koszykarze Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych zrobili kolejny krok w stronę awansu do ekstraklasy. Po wyeliminowaniu w ćwierćfinale play-off I ligi Polonii Warszawa, teraz udanie zaczęli rywalizację w półfinale tej fazy rozgrywek. Wałbrzyszanie pokonali na swoim boisku 88:69 SKS Starogard Gdański. Wygrana jest wyraźna, ale można powiedzieć, że ekipa trenera Marcina Radomskiego „złamała” rywali dopiero w trzeciej kwarcie. Goście bowiem w pierwszej połowie spotkania radzili sobie całkiem nieźle i przed zmianą stron boiska Górnik prowadził tylko 36:35.
W pierwszych 10 minutach po długiej przerwie wałbrzyszanie byli jednak lepsi 28:11, budowali przewagę 64:46 i praktycznie było po meczu.
Kolejny pojedynek tych drużyn już w niedzielę 30 kwietnia o godz. 19, ponownie w Aqua Zdroju.
Później Górnik i SKS zagrają 6 i ewentualnie (bo gra się do trzech zwycięstw) 7 maja w Starogardzie Gdańskim. Jeśli po czterech spotkaniach byłby remis 2:2 to decydujące starcie zaplanowano 10 maja w Wałbrzychu.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych - SKS Starogard Gdański 88:69 (18:16, 18:19, 28:11, 24:23)

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Chidom 24, Niedźwiedzki 18, Sitnik 15, Majewski 9, Durski 7, Walski 7, Stopierzyński 5, Kordalski 3, Kabała 0, Ratajczak 0, Sobkowiak 0.