Koszykarze Górnika zaczęli sezon od porażki w Kołobrzegu!

Zdjęcie ze sparingu Górnika rozegranego przed sezonem z zespołem z Opola
Zdjęcie ze sparingu Górnika rozegranego przed sezonem z zespołem z Opola Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Koszykarze Górnika Zamek Książ Wałbrzych zaczęli sezon 2023/2024 od wyjazdowej porażki 56:63 z Sensation Kotwicą Kołobrzeg.

Wałbrzyszanie w pierwszej kwarcie tego spotkania spisywali się świetnie i przed drugą odsłoną prowadzili 27:11. Później zaczął się jednak dramat ekipy trenera Andrzeja Adamka. Gospodarze zacieśnili obronę, a gości ogarnęła koszmarna niemoc strzelecka. Między innymi próbowali zdobywać punkty rzutami z dystansu, a trafili tylko 9 na 43 próby. W efekcie w kolejnych, trzech kwartach zdobyli w sumie 29 punktów.
Następny mecz Górnik Zamek Książ rozegra na swoim terenie 30 września o godz. 16 z Polonią Warszawa.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Górnik Zamek Książ Wałbrzych 63:56 (11:27, 13:8, 24:13, 15:8)
Górnik Zamek Książ: Dawdo 14, Han 14, Kowalenko 6, Jakóbczyk 6, Góreńczyk 5, Jackson 5, Margiciok 4, Niedźwiedzki 2, Mindowicz 0, Wilk 0.