Koszykarze Górnika Zamek Książ przegrali w Bydgoszczy po dziwnym meczu!

Górnik ostatnio spisywał się świetnie, wygrał osiem spotkań z rzędu i objął prowadzenie w tabeli, ale w Bydgoszczy mecz nie udał się Paweł Gołębiiwski (zdjęcia ilustracyjne)
Nie udał się koszykarzom I-ligowego Górnika Zamek Książ Wałbrzych wyjazdowy mecz z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz. Wałbrzyszanie przegrali w środę, 15 listopada 48:58.

Widać, że skuteczność obydwu drużyn była w tym spotkaniu mizerna. Kibiców Górnika może jednak smucić i zaskakiwać fakt, że ich ulubieńcy w całym meczu decydowali się na oddawanie rzutów z dystansu i próbowali trafić za 3 punkty 25 razy, a udało im się to tylko trzy razy.

Spotkanie w wykonaniu Górnika było jednak dziwne nie tylko z tego powodu. Ekipa trenera Andrzeja Adamka w pierwszej kwarcie dotrzymywała gospodarzom kroku i przegrała tę część spotkania zaledwie 12:14. Później nastąpiły dwie kwarty niemocy (przegrane 6:22 i 10:18), po czym goście obudzili się i ostatnią odsłonę zdominowali wygrywając 20:4.
Ta dominacja w ostatniej kwarcie oczywiście nie wystarczyła do odniesienia zwycięstwa, bo Górnik Zamek Książ wcześniej przegrywał już nawet 27:54.

Oby mecz w Bydgoszczy okazał się tylko jednorazowym tzw. potknięciem i już w następnej kolejce zespół trenera Adamka zaprezentował się tak jak to było w większości spotkań bieżącego sezonu – czyli bardzo dobrze.

A następny mecz wałbrzyszanie rozegrają na swoim terenie w niedzielę, 19 listopada o godz. 14 z drużyną AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

(b)Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 58:48 (14:12, 22:6, 18:10, 4:20)(/b)

Górnik Zamek Książ: Niedźwiedzki 11, K. Dawdo 8, Wilk 6, Han 5, Góreńczyk, 5, Durski 5, Kowalenko 3, D. Dawdo 3, Margiciok 2, Mindowicz 0.