Koszykarze Górnika Zamek Książ rozprawili się z drużyną z Koszalina!

Koszykarze Górnika Zamek Książ pokonali Żaka Koszalin
Koszykarze Górnika Zamek Książ pokonali Żaka Koszalin Paweł Gołębiowski
Koszykarze I-ligowego Górnika Zamek Książ Wałbrzych bez większych problemów pokonali na swoim boisku 77:57 drużynę MKKS Żak Koszalin.

W meczu 15. kolejki sezonu (Górnik ma na koncie 12 zwycięstw i 3 porażki) wałbrzyszanie tradycyjnie już przeżywali lekki kryzys w trzeciej kwarcie. Nie miało to jednak większego wpływu na losy pojedynku, bo po jego dwóch częściach gospodarze prowadzili już 45:30. Przed ostatnią kwartą Żak odrobił część strat i przegrywał 45:54, ale ostatnie 10 minut meczu należało do Górnika Zamek Książ. Podopieczni trenera Andrzeja Adamka odjechali gościom i zwyciężyli bardzo wyraźnie.

Następny mecz wałbrzyszanie rozegrają już w środę, 20 grudnia o godz. 18, na wyjeździe z drużyną HydroTruck Radom.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – MKKS Żak Koszalin 77:57 (29:12, 16:18, 9:15, 23:12)

Górnik Zamek Książ: Margiciok 11, K. Dawdo 9, Góreńczyk 9, Han 9, Niedźwiedzki 9, Durski 8, Wilk 8, Jackson 6, Mindowicz 4, Jakóbczyk 3, D. Dawdo 1, Makarczuk 0.