Koszykarze II-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych rozbili we własnej hali 92:60 Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.

Wałbrzyszanie, którzy dotąd w sezonie przegrali tylko dwa mecze, spotkanie z zajmującym odległe miejsce w tabeli Maximusem zaczęli od mocnego uderzenia. Górnik Trans.eu wygrał bowiem pierwszą kwartę 23:9. W drugiej części spotkania nastąpiło jakby pewne uspokojenie w szeregach naszego zespołu, ale ekipa trenera Marcina Radomskiego cały czas miała pojedynek pod kontrolą. Gospodarze rozstrzelali się w trzeciej kwarcie i wygrali ją 30:19. W efekcie na ostatnią część spotkania drużyny wychodziły przy prowadzeniu Górnika Trans.eu 69:45. Goście raczej nie mieli już nadziei, że mogą odrobić taką stratę. Wałbrzyszanie po bardzo dobrej grze w czwartej kwarcie zwyciężyli różnicą aż 32 punktów.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu też powinien wygrać wysoko. Zmierzy się bowiem na wyjeździe z SMK Lubin zdecydowanie najsłabszym zespołem grupy D II ligi.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Maximus Polkąty Kąty Wrocławskie 92-60 (23-9, 13-17, 30-19, 23-15)

Górnik Trans.eu: Krzywdziński 27, Wróbel 21, Kruszczyński 13, Ratajczak 11, Durski 9, Jeziorowski 6, Makarczuk 3, Tyszka 2.