Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Koszykarze II-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali na wyjeździe 71:61 z drużyną WKK Wrocław. To zwycięstwo bardzo cieszy. Wałbrzyszanie bowiem w poprzedniej kolejce pauzowali, a wcześniej ponieśli pierwszą porażkę w sezonie, przegrywając na wyjeździe 64:69 z WKS-em Śląskiem Wrocław. Teraz, znowu we Wrocławiu, pokazali, że wrócili już na właściwe tory. Górnik Trans.eu zaczął mecz od wygrania pierwszej kwarty 24:23, ale w drugiej lepsi byli gospodarze i w połowie spotkania to oni prowadzili 43:39. Po zmianie stron boiska, wałbrzyszanie jednak przejęli panowanie nad przebiegiem wydarzeń na boisku. Tradycyjnie dobrze grał Piotr Niedźwiedzki, a wtórował mu, rozgrywający dobre zawody, Bartłomiej Ratajczak. Swoje robili też między innymi: Rafał Glapiński i Marcin Wróbel i w efekcie Górnik Trans.eu trzecią kwartę wygrał 11:6, a w ostatniej odsłonie dobił rywali zwyciężając w niej 21:12.

WKK Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 61:71 (23:24, 20:15, 6:11, 12:21)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 18, Ratajczak 15, Wróbel 12, Glapiński 10, Piros 5, Bochenkiewicz 4, Niesobski 3, Kozak 2, Durski 2, Rzeszowski 0, Jeziorowski 0.