Koszykarze II-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali w Hali Wałbrzyskich Mistrzów 72:57 RKKS Rawię Rawag Rawicz

Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Koszykarze II-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych nie zwalniają tempa. W ostatniej kolejce pokonali w Hali Wałbrzyskich Mistrzów 72:57 RKKS Rawię Rawag Rawicz. Zespół z Rawicza był bezradny wobec wałbrzyszan, którzy z 18 zwycięstwami na koncie, odniesionymi w 21 meczach, liderują w tabeli grupy D. Goście zajmują w stawce odległe miejsce i było to widać na parkiecie. Podopieczni trenera Marcina Radomskiego po pierwszej kwarcie prowadzili już 19:7. Być może spowodowało to pewne rozluźnienie w szeregach wałbrzyszan, którzy w drugiej części spotkania pozwolili ekipie z Rawicza odrobić kilka punktów. Pozbawili jednak gości złudzeń w trzeciej kwarcie. Wygrali ją 21:8 i przed ostatnimi 10. minutami gry prowadzili już 55:33. Stało się jasne, że Górnik Trans.eu już tego pojedynku nie przegra. Trenera Radomski dał zatem w czwartej kwarcie pograć zmiennikom.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – RKKS Rawia Rawag Rawicz 72:57 (19:7, 15:18, 21:8, 17:24)

Górnik Trans.eu: Wróbel 27, Durski 19, Kruszczyński 9, Glapiński 5, Spała 5, Krzywdziński 5, Ratajczak 2, Kłyż 0, Kaczuga 0, Szymański 0.