Koszykarze z Wałbrzycha kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa! [ZDJĘCIA]

Cztery mecze i cztery zwycięstwa mają w bieżącym sezonie na koncie koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych. W niedzielę, 20 października bez większego trudu pokonali na swoim boisku 68:59 Biofarm Basket Poznań. Wałbrzyszanie, którzy rozpoczęli rozgrywki w znakomitym stylu byli faworytami w tym spotkaniu. Zespół z Poznania, typowany przed sezonem na jednego z kandydatów do awansu, mógł jednak postawić się. Starcie zapowiadało się zatem bardzo interesująco. Tymczasem mecz w hali Aqua Zdroju zaczął się od prowadzenia gospodarzy 20:4.
Zanosiło się na pogrom. Jednak początkowo bezradni goście zmobilizowali się, zaczęli kryć na całym boisku i po pierwszej kwarcie przegrywali 13:25. Po drugiej części spotkania było jeszcze 43:27 dla Górnika Trans.eu, ale w trzeciej kwarcie dystans zmniejszył się nawet do 5 punktów. Wałbrzyszanie są jednak silnym zespołem. Szybko znaleźli odpowiedź na taktykę ekipy z Poznania i utrzymali bezpieczną przewagę.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Biofarm Basket Poznań 68:59 (25:13, 18:14, 14:17, 11:15)

Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 16, Kulka 16, Cechniak 11, Zywert 7, Wróbel 7, Pieloch 4, Koperski 3, Durski 2, Ratajczak 2, Glapiński 0, Podejko 0.