Koszykarze z Wałbrzycha lepsi od rezerw Śląska Wrocław. Zdjęcia z meczu!

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na swoim boisku 85:71 TBS Śląsk II Wrocław. Rozegrany w piątek, 10 grudnia mecz rozpoczął 14 kolejkę Suzuki I Ligi Mężczyzn

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na swoim boisku 85:71 TBS Śląsk II Wrocław. Rozegrany w piątek, 10 grudnia mecz rozpoczął 14 kolejkę Suzuki I Ligi Mężczyzn. Wałbrzyszanie, którzy zapowiadają walkę o awans i plasują się w czołówce tabeli (trzecie miejsce) zaczęli pojedynek z młodą drużyną rezerw Śląska (ten występuje w Energa Basket Lidze) od mocnego uderzenia. Górnik Trans.eu pierwszą kwartę wygrał 25:12. Na początku drugiej odsłony przewaga gospodarzy jeszcze rosła, ale z czasem Śląsk II opanował sytuację. W efekcie wrocławianie przed zmianą stron zmniejszyli straty i na długą przerwę schodzili przegrywając 35:45. Trzecia kwarta należała jednak znowu do podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego i Górnik Trans.eu na ostatnie 10 minut meczu wychodził prowadząc 74:56. Wałbrzyszanie nie dali już sobie odebrać zwycięstwa.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - TBS Śląsk II Wrocław 85:71 (25:12, 20:23, 29:21, 11:15)

Górnik Trans.eu: Pabian 19, Malesa 16, Dymała 13, Zywert 12, Ratajczak 8, Jakóbczyk 7, Cechniak 5, Durski 5, Jeziorowski 0, Kruszczyński 0.

TBS Śląsk II: Tomaczak 18, Bożenko 12, Góreńczyk 12, Leńczuk 10, Marchewka 8, Gordon 6, Zagórski 4, Strzępek 1, J. Wójcik 0, Kozłowski 0, Sitnik 0.